A hétvégi forduló tele volt meglepő eredményekkel és emberfeletti teljesítményekkel. Nézzük őket sorban.
A Panthers megfogta Turner futójátékát, így Ryan rögtön alig volt 50% fölött, és csak 158 yardot passzolt. Touchdownt sem tudtak elérni, kénytelenek voltak beérni három mezőnygóllal, míg a Carolina vitt három TD-t is. Delhomme 294 yard, 2 TD-vel végzett, Steve Smith azonban még mindig csak a második Muhammad mögött. Williams és Stewart futójátéka viszont kezd balanszba jönni, rájuk majd komolyan lehet alapozni a jövőben. A Panthers 24-9-re nyert a Falcons ellen.
A Bengals sorsa akkor pecsételődött meg, amikor kiderült, hogy Palmer nem játszhat. Fitzpatrick, a helyettese dobott három interceptiont, a hazaiak összesen 5 labdát adtak el. Ilyen statokkal pedig nem nagyon lehet nyerni, még a borzasztóan erőtlen Browns ellen sem. Anderson ugyanolyan pocsékul játszott, mint az előző három meccsen, Lewis 79 yardja már jobbnak tűnt, de az öt takeaway nélkül nem mentek volna semmire. A Cleveland 20-12-re nyert, de ha nem kezdenek sürgősen 30 pont fölé menni, akkor Anderson mellett Crennel is kezdhet aggódni az állásáért.
A Colts elleni remeklés után a Jaguars kicsit visszasüllyedt, és a rendes játékidőben 27-27-et hoztak a Texans ellen. Shaubon alig volt nyomás, ez pedig bőven elég volt neki arra, hogy 307 yardig és 3 TD-ig meg se álljon. A Jacksonville játékáról árulkodó adat lehet, hogy Garrard vitte a legtöbb yardot. Kiemelendő Montell Owens, aki egy negyedik kísérletből 41 yardos TD-t futott, neki a meccsen ez volt az egyetlen megmozdulása. A végén Scobee 37 yardos mezőnygólja döntött a Jax javára (30-27).
Ha az upsetek hétvégéjét említjük, akkor talán az egyik legnagyobbat a KC okozta. Az elmúlt hetekben már felterjesztettem őket 0-16-ra, de ahogy a Broncost megfogták, az tanári volt. Négy labdát szereztek, két interception-két fumble bontásban, és még volt két fumble, ami nem hozzájuk került. Larry Johnson 198 yardot és két TD-t futott, ő volt a kulcsa a győzelemnek. Cutler hiába passzolt 361 yardot, ennyi eladott labdával nem lehet nyerni még nekik sem. Huard a tutira ment, 28-ból 21 passza jó volt 160 yardra. A Cheifs 33-19-re nyert, erre a győzelemre senki sem számított.
A Saints győzelme viszont cseppet sem volt váratlan. Inkább az a furcsa, hogy mindössze két negyedben szerezték a pontjaikat. Brees 363 yardot és 3 TD-t passzolt, alig volt rajta nyomás, ő pedig azt nagyon szereti. Nem úgy O’Sullivanen, akit 6-szor sackeltek a meccs végére. Ezzel már 19-edszer járta meg a földet labdával a kezében. Ha hozzávesszük, hogy New Orleansban három labdát adott el (egy fumble, két IT), akkor látható, hogy megéri ellene blitzelni. A Saints 31-17-re nyert.
Az Arizona-Jets meccsen őrület volt. Erre nincs is jobb szó. Az első félidőt 34-0-ra nyerte a Jets, aztán a harmadik negyedet a Cardinals vitte 21-0-ra, az utolsóban pedig a hazaiak 22-14-re, összesítésben 56-35-re nyertek. Az Arizona 7 (azaz hét) eladott labdája árulkodó adat arról, hogy a Jets védelme milyen formában volt. Csináltak 5 sacket, Bowens két sack-két forced fumble-lel zárt, Revis pedig két interceptiont szerzett (egyből TD-t). Warner hiába passzolt 472 yardot (57 passzból 40 jó), a rengeteg eladott labda miatt semmire nem mentek. Pedig még többet is birtokolták a labdát. Favre ugyanis villámgyorsan elintézte a dolgokat. Passzolt hat TD-t és köszönte szépen a Cardinals vendégszereplését. Coles hármat, Cotchery kettőt, Keller pedig egyet húzott be ezekből. Ja és a vendégeknél három elkapó is 100 yard fölé jutott. Na de minek?
Favre régi csapata, a Green Bay botlott, és nagy bajban lehet Rodgers sérülése miatt. Egyrészt a 181 szerzett yard és a négy eladott labda siralmas, pláne, hogy ebből három Rodgers érdeme. Ugyan a Tampa is dobott három IT-t, viszont ők legalább tudtak futni. Graham és Dunn 174 yardot hoztak össze. Mindkét oldalon volt egy védelmi TD, Jermain Phillips 38-ról egy fumble-t, Woodson pedig 62-ről egy interceptiont vitt vissza. A Buccaneers 30-21-es győzelme megkavarhatja a dolgokat a Packersnél.
Ugyancsak a turnoverek játszották a főszerepet a Titans győzelmében, ők három fumble-t és egy interceptiont szereztek. Frerotte-én volt négy sack, plusz meg is sérült. Peterson 80 yardig jutott, de még így is csinált két TD-t. A Titans futójátéka azonban még nála is eredményesebb volt. Na nem yardban, mert Johnson és White 74 yardot futott csak, ám három TD-t, és Bironas 3 mezőnygólja is jól jött. A vége 30-17 a Vikings ellen.
A San Diegonak elég nyögvenyelősen ment a győzelem megszerzése, az első félidőt 15-0-ra nyerte a Raiders. A második azonban a Chargersé volt. Volt egy safety, ami Gibril Wilson érdeme volt. A Chargers összesen 6 sacket csinált, és lényegében a negyedik negyedben mutatott hajrával nyerték meg a meccset, amire részben Keading két kihagyott mezőnygólja miatt is szükség volt. Mezőnygólok kapcsán el kell még mondani, a Janikowski az első félidő végén 76 yardos !!! mezőnygóllal próbálkozott, a rúgás azonban nagyjából 15 yarddal rövidebb lett. Az NFL rekordja 63 yard. A Chargers 28-18-ra nyert.
A negyedik idei Rams vereség Linehan állásába került. Green sem tett csodát, Steven Jackson pedig újra fölöslegesen erőlködött. 188 yardot szerzett, a Bills azonban könnyűszerrel mosta le őket a pályáról. Az offense-nek volt két TD-je, a defense-nek egy (Jabari Greer interception), Lindell pedig 3 mezőnygólt rúgott. A Rams ennél már csak jobb folytatásban bízhat, mert ez a keret nem 0-4-es nyitásra érdemes. A Bills 31-14-nel nyert.
A Dallas összesen 11 futással próbálkozott, Tony Romo passzai pedig nem voltak maradéktalanul pontosak. Erre rájött, hogy 17 perccel kevesebbet is volt náluk a labda. Az elején a védelmek domináltak, a második negyedet azonban a Skins rendesen megnyomta, 17-3-ra nyerték ezt a játékrészt. Portis 121 yardot futott, míg a Cowboysnál Romo 300 yardja említhető. A mindössze 2 TD mellé Suisham 4 field goalja eleget tett hozzá, hogy a Redskins lenyomja legnagyobb riválisát, ráadásul idegenben. A vége 26-24 a Washingtonnak.
A vasárnap esti meccsen a Chicago kihasználta, hogy Westbrook hiányzott, és alaposan meglepte az Eaglest. Buckhalter 66 futott yardot tett le az asztalra, míg McNabb 16 elrontott passzt 41-ből. A Bearsnek még az sem okozott gondot, hogy négy labdát adtak el. Orton a két interceptiont 3 touchdownnal feledtette. A Bears 24-20-ra nyert, és ezzel alaposan megtörte a szezon elején még szárnyaló Sasokat.
Utolsó kommentek